Nagy Hangszerválasztó

Hírlevélre feliratkozás

Híreink
Bedák és Erdei is Európa-bajnok!

A teltházas kecskeméti gálán Bedák Zsolt mellett Erdei „Madár" Zsolt is legyőzte grúz ellenfelét. és  elhódították a WBO Európa-bajnoki címét.

2014.03.11 12:48:55   |   Teljes cikk

Szász Kitti is részt vesz a foci VB promóciójában

Szerencsésnek mondhatja magát Szász Kitti, a Freestyle kétszeres világbajnoka, mert az idén háromszor is bizonyíthat, vagy ha úgy tetszik, "dekázhat" Brazíliában, a labdarúgó sport Mekkájában, amely nem mellesleg az idei foci VB büszke házigazdája. A labdazsonglőrnek is bátran nevezhető ifjú hölgy példája is azt bizonyítja, hogy aki a tehetségével és az ötletesen kimunkált produkciójával jól kufárkodik, annak bőven megéri sok energiát fektetni a gyakorlásba.

2014.03.11 12:35:51   |   Teljes cikk

„Dunán innen, Tiszán túl" címmel Kárpát-medencei gyermek- és ifjúsági tehetségkutató verseny

Az elmúlt évekhez hasonlóan „Dunán innen, Tiszán túl" címmel Kárpát-medencei gyermek- és ifjúsági tehetségkutató versenyt hirdet a Borsodi Magyar Közösségek Szövetsége Mente Egyesület, melynek célja a tehetségek felkarolása mellett a művészet és a magyarság értékeinek népszerűsítse a fiatalok körében.

2014.03.06 10:20:42   |   Teljes cikk

Miért választottam? - Berki Krisztián, Csabai Edvin és Erdei Zsolt

Sportnagyságaink miért pont azt a sportágat választották, amelyben később sikeresek lettek, mik voltak a motivációk, mi alapján döntöttek? Rovatunkban bajnokaink mondják el saját történetüket. Ezúttal  Berki Krisztián olimpiai bajnok, hatszoros Európa- bajnok, kétszeres világbajnok tornászunk; Csabai Edvin tizenhétszeres maratoni kenu világbajnok kenus és sárkányhajós, Erdei Zsolt profi ökölvívónk, WBO világbajnok mesél.

2014.02.25 11:33:45   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Pozitív összképpel zártak az orosz szervezők

Legyen szó a szocsi téli olimpia bármely résztvevőjéről, sportolóról, újságíróról, fotósról, önkéntesről vagy szurkolóról, általános vélemény, hogy az orosz szervezők kitettek magukért és pozitív összképpel távozik mindenki a játékokról.

2014.02.25 09:58:47   |   Teljes cikk

A budapesti világbajnokságokra készülnek a jövő úszóbajnokai (videóval)

Negyedéve indult el a Jövő Bajnokai úszóprogram, melynek keretében a kiválasztott utánpótlás-korosztályok legjobbjai hét régióban, szervezett körülmények között készülnek, s közülük kerülhetnek ki a Budapesten esedékes 2017-es junior és a 2021-es felnőtt világbajnokság magyar indulói.

2014.02.25 09:20:11   |   Teljes cikk

Szabó Gabriella: úgy érzem, jó leszek az idén

A téli felkészülés vége felé elégedetten nyilatkozott saját formájáról Szabó Gabriella a kajakkenusport.hu-nak. London olimpiai bajnoka beszélt a kényszerből átalakuló női kajakválogatottról és arról is, hogy idén Vad Ninettával szeretné magát kipróbálni párosban.

2014.02.25 09:19:00   |   Teljes cikk

Björndalen visszavonul és új utat keres

Ole Einar Björndalen, minden idők legeredményesebb téli olimpikonja megerősítette korábbi kijelentését, miszerint a mostani szezon végén befejezi pályafutását.

2014.02.25 09:17:40   |   Teljes cikk

Siklósi Gergely ezüstérmes a kadet Eb-n

A jeruzsálemi kadet Európa-bajnokság második napján is örülhettünk magyar éremnek. Záhonyi Petra remek aranyérme után a férfi párbajtőröző Siklósi Gergely jutott az esti döntőbe, és lett két izgalmas csörte után második.

2014.02.25 09:14:01   |   Teljes cikk

„A hónap műhelye”-díj: 2014 január győztese a szolnoki Jászkun Volán SC asztaliteniszezői

Nem akármilyen „csata” után a Jászkun Volán SC asztaliteniszezői nyerték januári teljesítményük alapján „A hónap műhelye" díjat és az azzal járó 500 ezer forintos Decathlon-spotszervásárlási utalványt. A szolnokiak mindössze egy helyezési számmal előzték meg a közönségszavazáson élen végző paksi Atomerőmű SE cselgáncsozóit.

2014.02.25 09:12:42   |   Teljes cikk

125 éve született Garay János vívó olimpiai bajnok

Hétfőn délután megemlékezést tartott a Magyar Olimpiai Bizottság Emlék és Hagyományőrző Bizottsága a Magyar Olimpiai Akadémiával a Farkasréti temetőben Garay János vívó olimpiai bajnok születésének 125. évfordulója alakalmából.

2014.02.25 09:08:35   |   Teljes cikk

Egy futammal rövidebb lesz a gyorsaságimotoros vb-szezon

A szeptemberre tervezett brazíliai futamot mégsem rendezik meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei szezonjában, amely így 18 futamból áll majd.

2014.02.25 09:06:42   |   Teljes cikk

Kotsis Edina bronzérmes Fujairahban

Kotsis Edina bronzéremmel zárt az Emirátusokban rendezett nemzetközi tornát, ezzel értékes pontokat szerzett a világranglistán.

2014.02.24 09:58:24   |   Teljes cikk

Színpompás ünnepséggel búcsúzott Szocsi

2014.02.24 09:53:27   |   Teljes cikk

EURO 2016: a görögökkel és románokkal egy selejtezőcsoportban

A magyar válogatott a görögökkel, a románokkal, a finnekkel, az északírekkel és a Feröer-szigetekiekkel került egy csoportba a 2016-os franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének vasárnapi, nizzai sorsolásán.

2014.02.24 09:52:01   |   Teljes cikk

Ezüstérmes a férfi párbajtőrcsapat a tallinni Vk-n

Tartalékosan szerzett bravúros második helyet a magyar férfi párbajtőr-válogatott a tallinni csapat Világkupa-versenyen. A Peterdi András, Rédli András, Somfai Péter, Szényi Péter összeállítású kvartett hosszabbítás után kapott ki egyetlen tussal az aranyéremért Olaszországtól.

2014.02.24 09:50:58   |   Teljes cikk

Utánpótlás- Záhonyi Petra aranyérmes

Záhonyi Petra (a képen) nagyszerű vívással aranyérmet nyert a jeruzsálemi kadet és junior Európa-bajnokság első napján. Az elődöntőben és a döntőben egyaránt orosz ellenfelet győzött le Szepesi László 17 esztendős tanítványa.

2014.02.24 09:48:36   |   Teljes cikk

Téli olimpikonok anno: Vincze Péter alpesi síző

"Téli olimpikonok anno" sorozatunk következő szereplője Vincze Péter alpesi síző. Péter 13-szor nyert magyar bajnokságot, majd a 2002-es Salt Lake City olimpia után sportot váltott, ma ő az egyik legsikeresebb szörfös az országban.

2014.02.24 09:46:36   |   Teljes cikk

Kézilabda hírek, eredmények

A Csurgó értékes győzelmet ért el az EHF-kupában; A férfi BL kalapbeosztása a keddi sorsolás előtt; Fölényes Dunaújvárosi győzelem a női bajnokságban.

2014.02.24 09:44:18   |   Teljes cikk

Judo Grand Prix- Düsseldorfban most nem ment túl jól

Sajnos számunkra gyorsan véget értek a düsseldorfi judó Grand Prix küzdelmei: az öt magyar induló – Ungvári Miklós, Tóth Krisztián, Karakas Hedvig, Szabó Franciska és Joó Abigél – közül senki sem tudott bekerülni a helyezettek közé.

2014.02.24 09:42:51   |   Teljes cikk