Motorsport: kivették Talmácsi lábából a fémet

A 2007-ben gyorsasági motoros-világbajnoki címet szerző Talmácsi Gábor sípcsontjából eltávolították a rögzítő fémeket, és otthonában lábadozhat – számolt be róla a Blikk.

2014.02.20 09:55:35   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Ted Ligety nyerte az óriás-műlesiklást, Farkas Norbert 50.

A férfi alpesi sízők óriás-műlesikló számában  a második futam után is megőrízte vezető pozícióját az amerikai Ted Ligety - akinek felmenői között magyarok is találhatók -, s ezzel 2006-os torinói játékok után ismét olimpiai-bajnoki címet szerzett. A dobogóra még két francia, Steve Missillier és Alexis Pinturault állhatott fel. A magyar Farkas Norbert a középmezőnyben, 16,4 másodperces hátránnyal az 50. helyen végzett.

2014.02.20 09:53:57   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Simon Ágnesnek élete élménye volt az olimpia

Simon Ágnes hétfőn érkezett haza Szocsiból, de érthetően még mindig a téli olimpia hatása alatt van. A háromgyermekes sífutót valóságos ostrom alá vették a kíváncsiskodók, boldog-boldogtalan a kinti élményeiről faggatja – természetesen mi sem akartunk kimaradni a sorból.

2014.02.20 09:49:31   |   Teljes cikk

Férfi kézi NB I: a Veszprém a szünet után fordított Csurgón

A Pick Szeged hazai pályán 26–16-ra nyert a Grundfos Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, míg a Veszprém a szünet után fordított a Csurgó otthonában.

2014.02.20 09:48:23   |   Teljes cikk

Női kézi: Ambros Martín ordított, a Győr nyert a Vác ellen

A címvédő győriek 27–21-re nyertek hazai pályán a Vác ellen a női kézilabda NB I 21. fordulójából előrehozott mérkőzésen. A női Magyar Kupában a veszprémi csapat jutott elsőként a négyes döntőbe, miután 29–23-ra legyőzte a Dunaújvárost.

2014.02.20 09:46:06   |   Teljes cikk

Női Euroliga: jó hajrával nyert a Sopron idegenben

Az Uniqa Euroleasing Sopron 65–61-re nyert a Montpellier otthonában a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában.

2014.02.20 09:45:05   |   Teljes cikk

Kis kutya, nagy kutya: hetvenmillió az utánpótlásra

Nem csak az olimpikonoké a világ – ezt vallja a MOB vezetése, így a játékok műsorán nem szereplő sportágakat külön támogatásban részesíti: összesen hetvenmillió forint jut negyven szövetségnek. A lényeg: a szervezetek a pénzt kizárólag utánpótlás-nevelési célra fordíthatják.

2014.02.20 09:43:28   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: egy tizeden múlt a történelmi bobsiker

Kanada győzelmével ért véget Szocsiban a női kettesbobosok versenye. A Kaillie Humphries, Heather Moyse alkotta első számú egység a négy futam alapján egy tizeddel előzte meg az Egyesült Államok első csapatát.

2014.02.20 09:39:59   |   Teljes cikk

Leyrer Richárd a harcos alelnök (interjú)

Dr. Leyrer Richárd, a MOB alelnöke, a Nemzetközi Kick-box Szövetség első alelnöke, a Magyar Kick-box Szövetség elnöke, a nem olimpiai sportágak verseny-sportjáért felelős szakmai tagozat első embere. Nincs könnyű helyzetben egy olimpiacentrikus országban, de nagy harcos: szeretné helyzetbe hozni a nem olimpiai sportágakat. A Nemzeti Sport interjúja következik.

2014.02.19 09:57:09   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Keszlernek idő kell, hogy igazán örülni tudjon a pontszerzésnek (videókkal)

Keszler Andrea egyelőre nem igazán tudja értékelni a váltóban elért hatodik helyet a szocsi téli olimpián, de mint a rövidpályás gyorskorcsolyázó a mob.hu-nak adott videóinterjúban elmondta: a szerencsével így sem álltak hadilábon.

2014.02.19 09:51:12   |   Teljes cikk

Február 28-án ismét Héraklész Gála!

Mint a MOB sportági utánpótlásvezetőinek tartott február 4-ei tájékoztatón is elhangzott, az idei Héraklész Gálát február 28-án, pénteken rendezi a Magyar Olimpiai Bizottság A hagyományos ünnepségen az előző esztendőben, így a 2013-ban legeredményesebben szerepelt utánpótláskorú sportolókat díjazzák.

2014.02.19 09:42:46   |   Teljes cikk

Golf: Rózsa Csilla újabb sikeres amerikai tornája

Újabb sikeres szereplést tudhat maga mögött a golfozó Rózsa Csilla. A fiatal magyar sportoló a hétvégén rendezett Future Collegians World Tour floridai állomásán végzett a második helyen.

2014.02.19 09:40:23   |   Teljes cikk

Ábrahám Attila: "Az MKKSZ jól mérlegelt annak idején"

A múlt héten hazatért Csipes Tamara, aki 2012 őszén döntött úgy, Ausztráliában folytatja pályafutását. A négyszeres világbajnok kajakos édesapjával, az olimpiai bajnok Csipes Ferenccel készül – valószínűleg korábbi klubja, a G4S-Honvéd színeiben.

2014.02.19 09:39:12   |   Teljes cikk

Egyesben vereség három játszmában, párosban győzelem

Babos Timea és Jarmila Gajdosova magabiztos győzelmet aratott, mindössze két játékot veszített a párostorna első fordulójában a 250 000 dolláros Rio Openenen. A 3. helyen kiemelt kettős 51 perc alatt nyert Florencia Molinero és Laura Thorpe ellen a salakpályás tornán.

2014.02.19 09:38:10   |   Teljes cikk

Dusi - magyar kalandorok Dél-Afrikában

Először vett részt magyar páros a roppant nehéz dél-afrikai versenyen, a Dusi maratonon. A háromnapos, 120 kilométer hosszú viadalon az FTC kajakosa, Máthé Gábor és a Tolna Vízmű Kajak-kenu SE versenyzője, Boros Adrián több mint 800 indulóból a 69. helyen végzett.

2014.02.19 09:36:35   |   Teljes cikk

Kézilabda eredmények, hírek

A női NB I 20. fordulójában az Érdnek nem okozott gondot a Fehérvár legyőzése. A férfiaknál szoros találkozón gyűjtötte be a két pontot a juniorválogatott. Ismertté vált női kupacsapataink negyeddöntős mérkőzéseinek menetrendje.

2014.02.19 09:34:33   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: amerikai arany a síakrobaták férfi félcső versenyén

A férfi síakrobaták félcsőversenyét rendezték meg kedd este az oroszországi Szocsiban zajló téli olimpián. Az aranyérmet az amerikai David Wise szerezte meg a kanadai Mike Riddle és a francia Kevin Rolland előtt.

2014.02.19 09:32:39   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Hírek, eredmények

A férfi jégkorong tornán kialakult a negyeddöntő mezőnye. Kiesett a tavalyi vb-döntős Svájc. A nők befejezték az alsóházi helyosztókat. Curlingben a brit férfiak nyerték a playoff találkozót.
A női kettes bobok versenyén két forduló után az amerikaiak első számú egysége vezet a kanadaiak első és az amerikaiak második egysége előtt.

2014.02.19 09:29:05   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Knoch továbbjutott, Heidum és Liu Shaolin kiesett

Knoch Viktor a második helyen célba érve továbbjutott a rövidpályás gyorskorcsolyázók férfi 500 méteres számában, Liu Shaolin viszont kiesett a keddi előfutamban – akárcsak Heidum Bernadett 1000 méteren. A magyar zászlóvivőt kizárták, ám mivel ketten a jégen is megelőzték, amúgy sem folytathatta volna.

2014.02.18 15:06:50   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Pontot szerzett a női váltó! (nyilatkozattal)

Megvan az első magyar pont a szocsi téli olimpián! A rövidpályás gyorskorcsolyázók női váltója a kínaiak kizárása miatt végzett a hatodik helyen.

2014.02.18 15:04:50   |   Teljes cikk