Nagy Hangszerválasztó

Hírlevélre feliratkozás

Híreink
Szocsi 2014: A világbajnok az élen, Shaun White csak a negyedik

Iouri Podladtchikov győzelmével ért véget a férfi hódeszkások félcső döntője a szocsi téli olimpián. A svájci világbajnok mögött a mindössze 15 éves japán Hirano Ajumu végzett a második helyen. A kétszeres olimpiai bajnok Shaun White csak a negyedik lett.

2014.02.12 08:24:41   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Kónya elfogadta az edző döntését és csak előre néz

Kónya Zsófia elismerte, kissé letört amiatt, hogy kimaradt a rövidpályás gyorskorcsolyaváltóból, de mostantól csak arra összpontosít, hogy sikeres legyen az egyéni számában, illetve a váltó B döntőjében, ahol reményei szerint már ő is szerephez juthat.

2014.02.12 08:00:16   |   Teljes cikk

Vizes vb: Egy év múlva leteszik a budapesti úszókomplexum alapkövét.

Elkészült a látványterve az új budapesti úszókomplexumnak, amely a 2017-es junior, illetve a 2021-es felnőtt vizes világbajnokság helyszíne lesz.

2014.02.12 07:58:22   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Miklós Edit kipihente magát, készen áll a harcra

Miklós Edit a hétfői szuperkombinációs bravúr után a mob.hu-nak adott videóinterjúbanmegígérte, másnap kipiheni magát, hogy szerdán semmi se hátráltassa a szocsi téli olimpia lesiklószámában. És a csíkszeredai születésű olimpikon, ahogy illik, betartotta a szavát!

2014.02.12 07:56:17   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: ,,Talán túlságosan is a biztonságra törekedtem" - Simon Ágnes (videóval).

Simon Ágnes bevallotta, a 66. helyezésnél jobbat várt magától a sífutás keddi sprintversenyében a szocsi téli játékokon, de önmagában azt is nagy dolognak tartja, hogy egyáltalán részt vehetett egy olimpián.

2014.02.12 07:53:52   |   Teljes cikk

Örök nyugalomra helyezték Karl Erik Böhnt

Kedden szülővárosában, a norvégiai Sandefjordban örök nyugalomra helyezték Karl Erik Böhnt, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányát.

2014.02.12 07:52:11   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Utolsó olimpiai versenyén indult Tófalvi Éva, Szőcs Emőke edzőpartnere

Ötödik olimpiáján áll utoljára rajthoz a csíkszeredai biatlonista, Tófalvi Éva. A romániai magyar sportoló az olimpiai felkészülés során edzőpartnere volt többek közt a szintén csíki Szőcs Emőkének, aki Szocsiban már magyar színekben versenyzett.

2014.02.12 07:50:50   |   Teljes cikk

A téli játékok történetében Magyarország 6 éremmel a 33. az összesített éremtáblázaton

Az eddigi téli olimpiák történetében összesen 21 alkalommal rendezték meg az ötkarikás játékokat. Az összesített éremtáblázat alapján a legeredményesebb nemzet Németország. A magyarok 2 ezüst- és 4 bronzéremmel a 33. helyen állnak a tabellán. Legsikeresebb sportágunk a műkorcsolyázás.

2014.02.11 14:54:55   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Simon „túlságosan óvatos volt”, Szabót nagyon bántja az esés.

Szabó Milán a 73., Simon Ágnes pedig a 66. helyen végzett a sífutók sprintselejtezőjében, szabadstílusban kedden a szocsi téli olimpián. Mindkét versenyzőnek hiányérzete van, és nem csak a helyezés miatt.

2014.02.11 14:43:48   |   Teljes cikk

Igy kvalifikálnak a judosok Rióra

2014. május 30-án kezdődik a kétéves olimpiai kvalifikációs időszak, amelynek főbb elemei gyakorlatilag megegyeznek az előző ötkarikás játékok kvalifikációs rendszerével. A június 21-én és 22-én zajló budapesti Judo Grand Prix lesz a negyedik kvalifikációs verseny a sorozatban!

2014.02.11 14:42:34   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Heidum csalódott- „össze kell szednünk magunkat”

Heidum Bernadett csalódásként élte meg a női váltó hétfői szereplését a szocsi téli olimpián, de reménykedik benne, hogy a rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott összekapja magát a B döntőre.

2014.02.11 14:35:06   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: „Még ennél is jobb jöhet” – Miklós Edit (videóval)

Miklós Edit minden idők legjobb magyar eredményét érte el alpesi síben a téli olimpiák történelmében, de – ahogy a mondás is tartja – evés közben jön meg az étvágy.

2014.02.11 14:33:16   |   Teljes cikk

Szocsi 2014 – Simon Ágnes 66., Szabó Milán 73.

Szabó Milán a 73., Simon Ágnes pedig a 66. helyen végzett a sífutók sprintselejtezőjében, szabad stílusban kedden a szocsi téli olimpián.

2014.02.11 14:28:16   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Meg lehet-e verni otthon az orosz hokisokat?

Szerdán rajtol a szocsi téli olimpia egyik legnagyobb érdeklődéssel várt eseménye, a férfi jégkorongtorna, amelyen a házigazda orosz csapat a fő kihívója a címvédő kanadai együttesnek, ugyanakkor a svédek, az amerikaiak, a csehek és a finnek is beleszólhatnak az érmekért folyó küzdelembe.

2014.02.11 14:23:54   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: az amerikaiak elégedetlenek a félcső pályával

A helyi szervezőbizottság elhalasztotta a hódeszkások hétfői félcsőedzését, mivel folyamatos gondokat okoz a magas hőmérséklet és a pálya állapota. Az amerikai Danny Davis (a képen) szókimondó bírálattal illette a félcsőversenyhelyszínt, és a Yahoo! Sportsnak több (inkognitóban maradó) hódeszkás is kritizálta a pályát.

2014.02.11 14:20:17   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Miklós Edit minden idők legjobb magyar alpesi sízője

Miklós Edit a 16. helyen végzett szuperkombinációban a szocsi téli játékokon, amivel minden idők legjobb magyar helyezését érte el az olimpiákon alpesi síben.

2014.02.10 16:08:43   |   Teljes cikk

Dél-Afrikában nyerte idei első versenyét az olimpiai bajnok Pars Krisztián

Pars Krisztián az elmúlt hétvégén idei első versenyén győződhetett meg arról, hogy felkészülésének első hetei mennyire voltak hatékonyak. Az eredménnyel mindenesetre elégedett lehetett.

2014.02.10 16:04:51   |   Teljes cikk

Magyar éremrekord a lisszaboni karate Eb-n

Tizenegy éremmel zárt a magyar válogatott a lisszaboni kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokságon. Vasárnap a legidősebb korosztály hazai képviselői - Szegedi Döme és Molnár Dániel - két harmadik hellyel folytatták a kadettek pénteki és a juniorok szombati remeklését.

2014.02.10 16:03:22   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: Egy ezreden múlt Liu Shaolin továbbjutása

Nagy várakozás előzte meg a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók bemutatkozását az Iceberg Skating Palace-ban. Hétfőn délelőtt a férfiak 1500 méteres és a nők 500 méteres előfutamait rendezték Szocsiban.

2014.02.10 16:02:11   |   Teljes cikk

Szocsi 2014: a B döntőben folytathatja a magyar női rövidpályás gyorskorcsolya váltó

A magyar női váltó igen erős elődöntőbe kapott besorolást, hiszen Korea és Kanada akár a végső győzelemre is esélyes, míg az oroszok otthon korcsolyáztak Ebből a hármasból kellett két váltót megelőzniük a magyaroknak, hogy éremért harcoljanak.

2014.02.10 15:58:36   |   Teljes cikk