AMERIKAI FUTBALL

Az amerikai futball nagyon népszerű csapatjáték, ami fizikálisan kemény. A mérkőzésen 2 csapat játszik egymás ellen egy különleges „tojáslabdával”, amit lehet passzolni, vinni és néha rúgni is. A csapatok célja, hogy több pontot érjenek el, mint az ellenfél, és eljuttassák a labdát a másik csapat célterületére. A pályán egyszerre 11-11 játékos tartózkodik, de összesen 53 játékos nevezhető egy mérkőzésre. A meccsen legtöbbször mindenki pályára is lép, a edzői-szakmai stábbal együtt összesen 70 fő alkot egy csapatot. Egy amerikaifutball-mérkőzés 4 darab 15 perces negyedből áll, ám ez csak tiszta játékidőt jelent, így előfordulhat, hogy akár 3–4 óráig is eltart egy mérkőzés. Mivel ez egy rendkívül fizikális játék, sok testi kontakt, érintkezés jellemzi, így a játékosok komoly, speciális védőfelszerelést viselnek.