Sajnos a kialakult helyzet miatt idén májusban nem tudjuk megrendezni a Budapesti Nagy Sportágválasztót, ezért új sorozatunkban olyan sportágakat mutatunk be, amelyeket otthon is ki lehet próbálni, és amelyek alapjait folyamatos gyakorlással akár el is lehet sajátítani.

Tudjuk, hogy a Nagy Sportágválasztó rendezvények hangulatát, ahol több mint 100 sportágat lehet egyszerre kipróbálni, nem igazán lehet pótolni, valamint az edzők és szakemberek instrukciói elengedhetetlenek, de szeretnénk, ha ezekben a nehéz időkben sem maradnál Sportágválasztó nélkül.

A sorozat célja, hogy felkeltse az érdeklődést valamely sportág iránt, amelyet a későbbiekben akár egyesületi szinten is űzni lehet.

Sorozatunk 4. részében a legősibb szellemi sportággal, a SAKKAL ismerkedhetsz meg.

A sakk egy kétszemélyes táblajáték, mely egyben sportág is. Indiából ered, majd Perzsiába került át és ma már a világ szinte minden pontján játsszák.

A sakkban külön olimpiát rendeznek, melyre először 1924-ben, még nem hivatalos sakkolimpiaként került sor. 1927 óta a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) rendezi meg, melyre 1950 óta kétévente kerül sor.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) 1999 óta ismeri el a sakkot olimpiai sportágként, de továbbra is az olimpiáktól külön eseményként rendezik meg a sakkolimpiát.

Magyarország kiemelkedő eredményeket tudhat magáénak a sportágban, már az első két sakkolimpiát is a magyarok nyerték. Országunk nemzetközi sakk nagyhatalomnak számít több mint 100 éve.

A sakk a legősibb szellemi sport, mely kiválóan fejleszti a logikus és kreatív gondolkodást. A gyermekeknek a sakk szabályainak tanulása közben észrevétlenül bővül a szókincse, fejlődik az emlékező képessége, valamint meg tanul síkban tájékozódni. Kiváló fejlesztő játék, amit később számos egyesületnél komoly szinteken is űzni lehet.

Ma már nem feltétlenül szükséges sakktáblát beszerezni ahhoz, hogy játszani tudjunk, online programok segítségével is elsajátíthatóak a sakk alapjai.

Ebben a videóban részletesen megismerhetjük a játékszabályokat, és ezután már mehet is a sakkparti:

FIGYELEM! A Nagy Sportágválasztó - A SPORT NAPJAI rendezvénynév VÉDJEGYOLTALOM alatt áll. A rendezvénynév részbeni vagy egészbeni jogosulatlan használója védjegybitorlási vétséget követ el!