Lesz magyar érem a téli olimpián?

Népes magyar küldöttség lesz a dél-koreai téli olimpián, 19 versenyzőnk küzd majd Phjongcshangban – néhányan akár éremért is! –, ráadásul alpesi síben csapatot is indíthattunk. Magyar idő szerint leginkább éjszaka lesznek a versenyek, a cikkben megtalálod, hogy mikor szurkolhatsz a magyaroknak.

Az időeltolódás miatt a legtöbb magyar érdekeltségű versenyszám (magyar idő szerint) éjszaka lesz, de érdemes lesz a késői/korai órákban szurkolni, mert pontokat, sőt akár érmeket is szerezhetnek sportolóink! Már az is nagy dolog, hogy ilyen nagyszámú küldöttség képviselheti hazánkat a téli olimpián, az érem tényleg óriási eredmény lenne!

Február 9. (péntek)

• 12.00–14.00 Megnyitó

Február 10. (szombat)

• 11.00–13.50: rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m selejtezők, döntő – Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba – Liu Shaolin Sándor ötödik helyen végzett!
  • 11.00–13.50: rövid pályás gyorskorcsolya, női 500 m selejtezők – Jászapáti Petra, Keszler Andrea – mindkét versenyzőnk továbbjutott!
  • 11.00–13.50: rövid pályás gyorskorcsolya, női 3000 m váltó elődöntő – Magyarország – a B-döntőben folytatjuk, azaz még van esély a pontszerzésre.

Február 11. (vasárnap)

• 03.00–05.10: alpesi sí, férfi lesiklás – Kékesi Márton – az erős szél miatt a futamot csütörtökre halasztották.

Február 12. (hétfő)

• 02.15–03.55: alpesi sí, női óriás-műlesiklás, első futam – Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimi – az erős szél miatt a futamot csütörtökre halasztották.
  • 05.45–07.25: alpesi sí, női óriás-műlesiklás, második futam (Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimi) – az erős szél miatt a futamot csütörtökre halasztották.

Február 13. (kedd)

• 03.30–05.00: alpesi sí, férfi kombináció, lesiklás – Kékesi Márton, Samsal Dalibor – mindketten teljesítették a pályát (Kékesi Márton 62., Samsal Dalibor 60. helyen), így jöhet a szlalom!
  • 07.00–08.10: alpesi sí, férfi kombináció, szlalom – mindkét versenyzőnk célba ért, Samsal Dalibor a 32., Kékesi Márton a 35. lett.
  • 09.30–10.45: sífutás, férfi sprint, selejtező – Kónya Ádám a 67. helyen végzett a 80 fős mezőnyben.
  • 12.00–14.00: sífutás, férfi sprint, döntő (Kónya Ádám nem került be a döntőbe)
  • 11.00–13.30: rövid pályás gyorskorcsolya, női 500 m negyeddöntő – Jászapáti Petra, Keszler Andrea – egyik versenyzőnk sem jutott tovább, Keszler Andrea a 10., Jászapáti Petra a 13. helyen végzett.
  • 11.00–13.30: rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 1000 m selejtező – Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang – Liu Shaoangot kizárták, Liu Shaolin Sándor futamgyőztesként továbbjutott a negyeddöntőbe!
  • 11.00–13.30: rövid pályás gyorskorcsolya, 5000 m váltó elődöntő – Magyarország döntőbe jutott!
  • 12.00–13.50: gyorskorcsolya, férfi 1500 m – Nagy Konrád nem jutott tovább, a 29. lett.

Február 14. (szerda)

• 02.15–03.50: alpesi sí, női műlesiklás, első futam – Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimi – az erős szél miatt a futamot péntekre halasztották.
  • 05.45–06.55: alpesi sí, női műlesiklás, második futam (Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimi) – péntekre halasztották.

Február 15. (csütörtök)

• 01.30–03.10: alpesi sí, női óriás-műlesiklás, első futam – Hozmann Szonja 54., Maróty Mariann Mimi 65. lett (de Marótyt utólag kizárták).
  • 03.00–05.10: alpesi sí, férfi lesiklás – Kékesi Márton az 53. helyen végzett.
  • 05.15–06.55: alpesi sí, női óriás-műlesiklás, második futam – Hozmann Szonja összesítésben a 49. helyen végzett, Maróty Mariann Mimit kizárták.
  • 08.30–09.15: sífutás, női 10 km szabad stílus – Szőcs Emőke 77. lett.

Február 16. (péntek)

• 02.00–03.35: alpesi sí, női műlesiklás, első futam – Hozmann Szonja kiesett, Maróty Mariann Mimi 58. lett.
  • 03.00–05.10: alpesi sí, férfi szuper-G – Kékesi Márton kiesett
  • 05.15–06.25: alpesi sí, női műlesiklás, második futam – Maróty Mariann Mimi összesítésben az 53. helyet szerezte meg.
  • 07.00–08.50: sífutás, férfi 15 km szabad stílus – Kónya Ádám a 89. helyen végzett.

Február 17. (szombat)

• 11.00–13.55: rövid pályás gyorskorcsolya, női 1500 m negyeddöntő-döntő – Bácskai Sára Luca kiesett, Jászapáti Petra elődöntőbe, majd döntőbe jutott. Végül a 6., pontszerző helyen végzett!
  • 11.00–13.55: rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 1000 m negyeddöntő-döntő – Liu Shaolin Sándor az elődöntőbe, majd a döntőbe jutott. Ott kizárták, a 8. helyen végzett.

Február 18. (vasárnap)

• 02.15–04.15: alpesi sí, férfi óriás-műlesiklás, első futam – Kékesi Márton az 53., Samsal Dalibor az 51. helyen ért célba.
  • 05.45–07.25: alpesi sí, férfi óriás-műlesiklás, második futam – Kékesi Márton összesítésben a 42., Samsal Dalibor a 44. helyen végzett.

Február 19. (hétfő)

• 02.00–03.25: síakrobatika, női félcső selejtező – Swaney Elizabeth 24. lett, nem jutott a döntőbe.

Február 20. (kedd)

• 11.00–13.00: rövid pályás gyorskorcsolya, női 1000 m selejtező – Jászapáti Petra nem jutott tovább, Keszler Andrea ott lesz a csütörtöki negyeddöntőben!
  • 11.00–13.00: rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 500 m selejtező – Knoch Viktor nem, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor továbbjutott!
  • 11.00–13.00: rövid pályás gyorskorcsolya, női 3000 m váltó B-döntő – Magyarország a 4. helyen végzett, újabb pontokat szereztünk!

Február 21. (szerda)

• 02.00–06.30: műkorcsolya, női rövid program – Tóth Ivett 23. lett, bemutathatja a kűrt pénteken!

Február 22. (csütörtök)

• 02.15–03.30: alpesi sí, férfi műlesiklás, első futam – Kékesi Márton 38., Samsal Dalibor kiesett.
  • 05.45–07.25: alpesi sí, férfi műlesiklás, második futam – Kékesi Márton a 30. helyen végzett!
  • 11.00–13.45: rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 500 m negyeddöntő – Liu Shaoangot kizárták, Liu Shaolin Sándor továbbjutott az elődöntőbe, majd a B-döntőbe.
  • 11.00–13.45: rövid pályás gyorskorcsolya, női 1000 m negyeddöntő – Keszler Andrea nem jutott tovább.
  • 11.00–13.45: rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 5000 m váltó, döntő – MAGYARORSZÁG ARANYÉRMET NYERT!

Február 23. (péntek)

• 02.00–06.15: műkorcsolya, női kűr – Tóth Ivett a 23. helyen zárt.
  • 11.00–12.35: gyorskorcsolya, férfi 1000 m – Nagy Konrád a 21. helyen végzett.

Február 24. (szombat)

• 03.00–04.55: alpesi sí, csapatverseny – Magyarország nem jutott tovább a nyolcaddöntőből, a 9. helyen végzett.