Ilyen volt a 4. Zúzmara Félmaraton és Futófesztivál

A Zúzmara Félmaraton és Futófesztivál egyik izgalma az időjárás és vele az, hogy az esemény amúgy is változatos terepviszonyait hogyan alakítja az égi áldás. Január elején bármi megtörténhet, lehet hó, jég, eső, tavaszi napsütés. 2019-ben ezek majdnem mindegyikében része lehetett az esemény futóinak. Reggel, a Versenyközpont nyitása idején még gyenge eső áztatta az útvonalon korábban jegesre fagyott havat, aztán rövid időn belül a 2-3 fokos hőmérséklet elkezdett megágyazni a későbbi latyaknak – áll a szervező Budapest Sportiroda (BSI) hírlevelében. A 4. Zúzmara Félmaraton és Futófesztiválon Ötpróba-pontokat gyűjthettek a futók.

A 4. Zúzmara Futófesztivál 2019-ben az 5 km-s futammal indult. Hogy az útvonalon a zsúfoltságot elkerüljék, a több mint 1700 fős mezőny 3 részletben indult útnak a Hungexpo G pavilonjában kialakított rajtegyenesből. A nap legrövidebb távjának mezőnye most is nagyon változatos képet adott, atléták és amatőr futók gyerekek, felnőttek, idősek, családok, párok és baráti társaságok egyaránt rajthoz álltak. A mezőnyben 158 olyan futó volt, akinek nem ez volt az egyetlen futama a versenynapon, ők több távon is rajthoz álltak. Azok, akik egy futammal nem érték be, összesen 4 féle kombinációból választhattak: 5+10 km, 5+21 km, 10+21 km, 5+10+21 km. A mezőny leggyorsabb futója, Nagy Richárd 18:50-es időeredménnyel ért vissza a G pavilonba, a 20 fokosra felfűtött célterületre. Richárdot Simák Gergő követte a célban 19:13-as idővel. Érdekesség, hogy a harmadik helyre a mindössze 11 éves Kalász Bertold (19:43) ért oda. A nők között Staicu Simona remekelt 19:51-es idővel, a dobogóra Sass Diána(20:36) és Sági Barbara(21:12) állhatott fel mellé.

3. Sági Barbara 21:12

10 órára az 5 km-es mezőny vége is célba ért. 10:10-től pedig már a Zúzmara Félmaraton 2300 fős mezőnyét melegítette Góth Mariann, a Gilda Max – Life1 fitneszhálózat trénere. A páros félmaratont futó váltótagokkal kibővült, többezres mezőny 15 percen át 4 etapban rajtolt a G pavilonban kialakított, kissé kanyargósra vett “rajtegyenesből”.

A fűtött versenyhelyszín a futók távozásával sem ürült ki. A csarnok közepén kialakított pihenő terület zsúfolásig telt szurkolóval, családtaggal és a még 5 kilométeres távot kipihenni vágyó futókkal. A félmaratoni futam útvonala 3 körből állt, két a Hungexpot és a Kincsem Parkot is érintő 8 kilométeres körből és egy 5 kilométeres szakaszból. Ebben a futamban is szép számmal voltak azok, akik a fesztivál több távján is rajthoz álltak. Az első kör végén Jenkei Péter vezette a mezőnyt. A második kör után még mindig ő állt az élen, és a célba is ő robogott be elsőként 1:11:43-as idővel, több mint 3 percet adva a második helyezett Balázs Leventének (1:15:09). A harmadik helyen Csontos Imre végzett 1:16:48-as idővel.

A nők leggyorsabbja Staicu Simona lett 1:28:34-es idővel, ami egyben azt is jelenti, hogy Simona kétszer is győzni tudott a 4. Zúzmara Félmaraton és Futófesztiválon. Harmadikként Kovács Zita ért célba 1:29:04-es időeredménnyel.

Staicu Simona a két egyéni győzelem mellett a páros félmaratoni versenyszámban is dobogóra állhatott, ahol Mátyus F. Csabával közösen szerezték meg az elsőséget. A párosok női megmérettetésében a Hajrá Lányok (Makovics Dóra, Kathi Renáta), a férfiak között pedig a Promenade Runners (Nagy Richárd, Fehér András) tagjai futottak ma a leggyorsabban.