Erődemonstráció a világbajnokságon

Szenzációs teljesítményt nyújtott a magyar kajak-kenu válogatott a 2018-as ifjúsági és U23-as világbajnokságon. A magyar fiatalok, a bulgáriai Plovdivban rendezett vb-n 10 aranyérmet nyertek, többet mint az éremtáblázat második helyén végző kanadaiak és a harmadik németek összesen!

A magyar kajak-kenu utánpótlás szövetségi kapitánya, Makrai Csaba, előzetesen a három héttel korábban zajlott ifi Eb túlszárnyalását várta el csapatától a világbajnokságon. Nem tűnt lehetetlen küldetésnek, hiszen az Európa-bajnokságon nem a válogatók első helyezettjei vettek részt – éppen azért, hogy a többiek is nemzetközi versenyzési tapasztalatot szerezzenek –, most viszont a válogatók győztesei indultak. (Kivéve néhány U23-as versenyzőt, aki a felnőtt vb-re készülve, nem utazott el Plovdivba.)

A magyar fiatalok káprázatosan szerepeltek, 10 arany-, 4 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek!

Magyarország már az első napon több aranyérmet szerzett, mint az Európa-bajnokságon összesen, végül pedig döbbenetes előnnyel végzett az éremtáblázat első helyén, a legjobb női és férfi kajakos nemzetnek járó díjat is elnyerve!