Címke: Aranyérem

26
aug

Kajak-kenu – 6 arany, 1 ezüst, 2 bronz a vb-n

Magyarország a második helyen végzett az éremtáblázaton a portugáliai Montemor-o-Velhóban megrendezett kajak-kenu világbajnokságon. Csak a nagy rivális németek tudták megelőzni Hüttner Csaba szövetségi kapitány csapatát. A magyarok hat arannyal, egy ezüsttel és két bronzzal zárták a világbajnokságot.

25
aug

Kajak-kenu: Kozák Danuta megállíthatatlan

A magyarok három aranyérmet szereztek a szombati döntőkben a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

7
aug

Ha 200 pillangó, akkor Magyarország

Hat év után újra sikerült duplázni 200 pillangón. A Glasgow-i úszó Európa-bajnokságon, egy nappal azután, hogy Milák Kristóf nagy fölénnyel aranyérmet szerzett ebben a versenyszámban, Kapás Boglárka remek taktikával hajrázta le a szám specialistáit.

5
aug

Pillangó: magyar arany és ezüst

A két magyar klasszis hozta a papírformát: Milák Kristóf arany-, Kenderesi Tamás ezüstérmet szerzett 200 pillangón, a glasgow-i Európa-bajnokság harmadik napján. Legutóbb hat éve fordult elő, hogy az úszó Eb egyik versenyszámában magyar sportoló végezzen az első és második helyen is.

30
júl

Erődemonstráció a világbajnokságon

Szenzációs teljesítményt nyújtott a magyar kajak-kenu válogatott a 2018-as ifjúsági és U23-as világbajnokságon. A magyar fiatalok, a bulgáriai Plovdivban rendezett vb-n 10 aranyérmet nyertek, többet mint az éremtáblázat második helyén végző kanadaiak és a harmadik németek összesen!

22
júl

Aranyérmesek a lányok

Kiválóan szerepeltek a magyar lányok a székesfehérvári öttusa Európa-bajnokságon. Egyéniben Kovács Sarolta bronzérmet szerzett, az Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta alkotta magyar csapat pedig a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

20
júl

Egyetemi világbajnoki cím

Weiler Virág, önmagát is meglepve győzött Finnországban, hihetetlenül szoros versenyben. A tájfutó Egyetemi Világbajnokságok történetében ez az első magyar aranyérem.

14
júl

Világbajnok Magyarország

Az U20-as női kézilabda-világbajnokságok történetében harmadszor jutott döntőbe a magyar válogatott, az előző két alkalommal be kellett érnie az ezüstéremmel. Az idei, debreceni világbajnokságon a lányok minden meccsüket megnyerték, legtöbbször nagy gólkülönbséggel. Igen, a döntőt is. Világbajnokok!

9
júl

Magyar Eb-csúcs

Milák Kristóf ezúttal is elképesztő volt. A zárónapon 12 perc alatt kétszer győzött, előbb 200 gyorson, majd 100 pillangón. Összesen négyszer állt a dobogó tetején, míg Késely Ajna öt aranyérmet vihet haza a junior Európa-bajnokságról! Tényleg fényesnek tűnik a magyar úszósport jövője.

6
júl

„Csirkebox”, dopping, arany?

12 órás, éjszakai futóverseny szubjektív története, melyből kiderül, milyen mentális és fizikai küzdelmekre számíthat, aki két héttel egy 200 km feletti verseny után szeretne 100 km feletti távon bajnok lenni; és hogy a sok kiszámíthatatlan dolog után tud-e olyan történni, amire legmerészebb álmomban sem gondoltam volna… (Tud.)

FIGYELEM! A Nagy Sportágválasztó - A SPORT NAPJAI rendezvénynév VÉDJEGYOLTALOM alatt áll. A rendezvénynév részbeni vagy egészbeni jogosulatlan használója védjegybitorlási vétséget követ el!