A Nagy Sportágválasztókon a gyerekek nagy kedvencei közé tartoznak a harcművészetek. Kiss Roland világbajnoki bronzérmes, a Magyar Taekwondo Szövetség főtitkára mesél arról, hogy sportágának milyen múltja van a Nagy Sportágválasztók történetében.
A Nápolyban zajló Universiadén csütörtökön három sportágban voltak érdekeltek a magyarok. Az atlétikán kívül taekwondóban és ritmikus gimnasztikában indult magyar versenyző.
Szeptember 14–15-én (pénteken és szombaton), Makón, az Erdei János Városi Sportcsarnokban 9-től 19 óráig több mint 30 sportág egy helyszínen, élsportolókkal, edzőkkel, szakmai tanácsadással. A belépés ingyenes.
Felnőtt világbajnokságon szeretne indulni, és a tokiói olimpia is ott lebeg a szeme előtt. Alázatosan edz, elmondása szerint a teljes életét átalakította a sport, vagy ha úgy tetszik a Sportágválasztó. A válogatott taekwondós ugyanis az egyik Sportágválasztón szeretett bele ebbe a küzdősportba. Ő Kopcsik Laura, aki a Sportágválasztó Magazin stábjának nyilatkozott.
A Las Vegasban zajló, G2-es besorolású US Openen szerda hajnalban (magyar idő szerint) ért véget az első, magyar érdekeltségű versenynap. Egyetlen kadet indulónk, a tavalyi Európa-bajnok Molnár Bendegúz a döntőig jutott, ahol a tavalyi világbajnok ellen egyetlen ponttal maradt alul.
A Taekwondo (ejtsd. tekvondo) több mint 2000 éves múltra visszatekintő koreai eredetű harcművészet, mely napjainkban az egyik legismertebb és legelterjedtebb modern olimpiai küzdősport is. Olyan küzdősport, ahol a résztvevők szabad kézzel és lábbal, természetesen szigorú szabályok adta keretek között, mérkőznek meg egymással.