A 2024-es párizsi nyári olimpián az eddiginél kevesebb súlyemelő és ökölvívó szerepelhet, kevesebb súlycsoportban. A döntésnek voltak előzményei, így nem meglepő, hogy végül ez a határozat született. Valaki kudarcként értékeli a döntést, akad, aki annak is örül, hogy az olimpia műsorán maradtak a sportágak.
A súlyemelés, az ökölvívás és az öttusa sem szerepel a 2028-as Los Angeles-i olimpia előzetes programjában, ugyanakkor bizonyos feltételek teljesülése esetén még bekerülhetnek a műsorba. Emlékezetes, hogy nemrég óriási felháborodás kísérte a lovaglás öttusából való „eltávolítását”, a döntés a sportág olimpiai programban maradását lett volna hivatott szolgálni.
Sajnos a kialakult helyzet miatt idén májusban nem tudjuk megrendezni a Budapesti Nagy Sportágválasztót, ezért új sorozatunkban olyan sportágakat mutatunk be, amelyeket otthon is ki lehet próbálni, és amelyek alapjait folyamatos gyakorlással akár el is lehet sajátítani.
Az ökölvívás a legrégebbi olimpiai küzdősportok egyike. Bedák Pállal, az FTC ökölvívó szakosztályának vezetőedzőjével beszélgettünk arról, hogy hány éves korban érdemes elkezdeni ezt a sportágat.
Szeptember 14–15-én (pénteken és szombaton), Makón, az Erdei János Városi Sportcsarnokban 9-től 19 óráig több mint 30 sportág egy helyszínen, élsportolókkal, edzőkkel, szakmai tanácsadással. A belépés ingyenes.
Az Olaszországban rendezett ifjúsági ökölvívó Európa-bajnokságon, a 49 kg-os súlycsoportban Bernát Attila aranyérmes lett. Mikor hivatalosan is kihirdették, csak annyit mondott, átölelve az edzőit: megcsináltuk! Ilyen csapatszellem, alázat mellett fiatal versenyzőnk minden bizonnyal sokra hivatott.
Az ökölvívásban két küzdő fél ökölvívókesztyűs (párnázott, kesztyűszerű sporteszköz) kézzel öklözi egymást, azaz egymással mérkőzik.
A svédországi Golden Girl tornán női serdülő, junior és ifjúsági ökölvívók képviselték hazánkat. A vasárnap véget ért viadalon az ifjúsági korosztályban remekeltek a lányok, Hámori Luca aranyéremmel, Lakotár Hanna és Kiss Bettina ezüstéremmel térhet haza.