Úszás

7
jan

Kiderült, hogy miért voltak olyan fájdalmasak Kapás Bogi könnyei

Kapás Boglárka az olimpián negyedik helyen végzett 200 méter pillangón, amit sírva fogadott, a fél ország vigasztalta. Most, az évértékelőjében elárulta Bogi, hogy miért volt számára olyan nehéz 2021, februárban ugyanis meghalt a kishúga. Valószínűleg ez is közrejátszott az olimpiai negyedik hely fogadtatásában.

13
dec

Újabb fiatal, tehetséges úszó sikereinek örülhetünk

Pádár Nikolett még csak 15 éves, de már elképesztő eredményeket tudhat magáénak. A Szegedi Úszó Egylet versenyzője az idei junior Európa-bajnokságon öt érmet nyert, köztük két aranyat és a felnőtt rövid pályás Eb-n is szerzett egy ötödik helyezést legjobb számában, 200 gyorson.

9
nov

Bevált az új edzésmódszer Szabó Szebasztián számára

Három aranyéremmel és egy világcsúcs-beállítással zárta a rövid pályás úszó Európa-bajnokságot Szabó Szebasztián. A 25 éves úszó Frankfurtban született, Zentán kezdett úszni, hogy aztán magyar állampolgárként teljesedjen ki a karrierje. Na, de hogyan kezdődött a pályafutása?

5
szept

Milák Kristóf: 15 évesen kezdett benőni a fejem lágya

Amikor Milák Kristóf két éve Michael Phelps világrekordját megdöntötte 200 méter pillangón és világbajnoki címet nyert, az amerikaiak huszonháromszoros olimpiai bajnoka azt mondta, számított arra, hogy ez a pillanat is eljön: „Volt egy srác, aki hitt benne, dolgozott érte, és meg is csinálta.” Most, a tokiói olimpiai aranya után megint elismerősen beszélt Milákról Phelps. Na de honnan indult Kristóf?

26
máj

Még sokat fogunk hallani a 15 éves Veres Lauráról

A napokban megrendezett budapesti úszó Eb egyik hőse egy 15 éves lány volt. A női 4×200 méteres gyorsváltó döntőjében ezüstérmet nyert váltó harmadik tagjaként Veres Laura volt az, aki felhozta a csapatot a második helyre, Kapás Boglárka pedig utolsó úszóként meg is tartotta a helyezést. Ismerjük meg Laurát, akiről még sokat fogunk hallani.

14
okt

Amikor már nem lehet mumus az úszás

Felnőttként megtanulni úszni nem lehetetlen és ez nem csak egy légből kapott kijelentés. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy gyermekként minden mozgás elsajátítása sokkal könnyebb, de azt gondoljuk, hogy megfelelő segítséggel, korra való tekintet nélkül bárki megtanulhat úszni.

3
aug

Legyen a víz természetes közeged!

Az egyik legalapvetőbb sportág az úszás, és az egyik legkedveltebb közeg a víz. Előnyei és pozitív élettani hatásai megkérdőjelezhetetlenek, éppen ezért is kedvelik és űzik azt versenyszerűen vagy hobbiból oly sokan. Mindemellett hazánk igen eredményes is a sportágban, akár az amatőr, akár a profi sportot nézzük. Kétségkívül megéri „elmerülni” benne.

27
jún

Az éltető víz(i) (sportágak)

Mik a legnépszerűbb vízi sportágak? Miért pont ezt vagy azt válaszd hosszabb távú szabadidősport vagy éppen egyesületi szintű sportolás céljából? Esetleg csak egy hétvégi kirándulást terveznél a nyári napsütésben? Három mozgásformát is ajánlunk, Neked csak döntened kell.

30
nov

Késely Ajna – az én sportágválasztásom

Egy újabb magyar kiválóság „vendégeskedik” a sportágválasztásról szóló rovatunkban, méghozzá egy olyan úszónő, akivel már volt lehetőség ismerkedni a „Versenysport sportolói szemmel” című cikkünk folyamán. Ezúttal még inkább betekintést engedett az úszás előtti, alatti sportolói létébe középpontban az ő sportágválasztásával és azzal a mentalitással, mely őt jellemzi.

9
júl

Babaúszásról pro és kontra – a teljesség igénye nélkül

Az úszás ma a legnépszerűbb alap sportág. Sokszor „vagyunk” éremszerzők a nemzetközi versenyeken, ami minden korosztályra motivációként hat. Mondhatnám, hogy így a babábra is, de nem -viszont szüleikre annál inkább.

FIGYELEM! A Nagy Sportágválasztó - A SPORT NAPJAI rendezvénynév VÉDJEGYOLTALOM alatt áll. A rendezvénynév részbeni vagy egészbeni jogosulatlan használója védjegybitorlási vétséget követ el!