Kiveszi a sportág programjából a lovaglást a Nemzetközi Öttusa Szövetség, de a lovaglás a párizsi olimpiáig még az öttusa része marad. 2023-tól a fiatalok versenyeit már az új módon, lovaglás nélkül kell megrendezni. Hamarosan döntenek arról, hogy mely sportág legyen az ötödik tusa.
A lovassport hazánkban nagy hagyományokkal rendelkezik. Sokszor hallani, hogy a magyar „lovas nemzet”, ez történelmünkből is adódik, hiszen az ősmagyarok mindennapjainak részét képezte a lovaglás és a harc. Ebből fejlődött ki a lovasíjászat, de emellett számos szakága alakult ki a sportágnak az évek során.
Az öttusa egy olyan összetett versenysport, mely öt darab, külön-külön is komoly értékeket képviselő sportágból áll össze. Gyökerei az ókorig nyúlnak vissza, mai formáját azonban 2009-ben végrehajtott szabálymódosítás után érte el. Ekkor ugyanis a két utolsó versenyszámot összevonták a mai kornak megfelelően a jobb nézhetőség érdekében.
Sokat fejlődött Chacco Blue II! A pej mén már a tavalyi göteborgi Eb-n már bemutatkozott világversenyen, akkor Krucsó Szabolccsal a nyergében a legjobb magyarként végeztek, bejutottak a TOP 50-be és végül a 43. helyen zártak. Idén az Egyesült Államokban, Tryonban rendezték meg a világbajnokságot, Krucsó Szabolcs Chacco Blue II-vel a középdöntőben fejezte be a versenyt.
Szeptember 14–15-én (pénteken és szombaton), Makón, az Erdei János Városi Sportcsarnokban 9-től 19 óráig több mint 30 sportág egy helyszínen, élsportolókkal, edzőkkel, szakmai tanácsadással. A belépés ingyenes.
Kirgizisztánban hamarosan megnyitják a játékokat. Ez lesz a III. Nomád Világjátékok. A magyarok öt sportágban indulnak.
Különleges, a nomád törzsi kultúrákra jellemző, hagyományőrző tartalommal is rendelkező multisport eseményen vesz részt a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) hivatalos sportolói csapata. Az eseményről sok érdekes fotót publikálunk, amelyeket Vörös Nándortól kapunk majd. Fotós kollégánk lesz a mi szemünk. Tartsatok velünk! A megnyitó hétfőn kezdődik.
A Pilisi Parkerdőben megnyitották a Pilis Ride úthálózat első szakaszát, így a gyalogos és kerékpáros túrázás mellett már lóháton is kényelmesen bejárhatók a Visegrádi-hegység legszebb részei. A program részeként 4 nyári istállót építettek, és kijelöltek 56 kilométernyi erdei lovastúra-útvonalat.