
Tudtad, hogy a magyar lakosság közel 90%-a D-vitamin hiányban szenved? A Nagy Sportágválasztó következő podcast adásában ehhez hasonló érdekességekről hallhatsz.
A Nagy Sportágválasztó immár a “podcastok” világában is képviselteti magát, ezzel új, népszerű és rendkívül gyorsan fejlődő ágazat felé nyitva, de a régi elszántsággal, célokkal és témákkal.
Előző cikkünk folytatásaként tovább taglaljuk, hogy mikre érdemes odafigyelni a koronavírus-fertőzés átvészelése után.
Az elmúlt időszakban egyre többen estek/esnek át koronavírus-fertőzésen. Van, aki tünetmentesen, van, aki enyhe, van aki pedig súlyos tünetekkel vészeli át ezt az időszakot. Fontosnak tartjuk felhívni a szabadidős és profi sportolók figyelmét arra, hogy bármilyen erősségű tüneteket is tapasztaltak a betegség során, a sportba való visszatérés előtt bizonyos dolgokra ügyelniük kell ahhoz, hogy újra problémamentesen sportolhassanak.
“Reggelizz mint egy király, ebédelj mint egy polgár, vacsorázz mint egy koldus!” – mondogatták nagyszüleink gyakran. Egy picit járjunk utána, mekkora jelentősége van az étrendi időzítésnek!
A vegetarianizmus egy kitűnő, egészségvédő étrendi koncepció lenne, amit sokan szívesen alkalmaznánk – ha lehetne benne húst is enni. Ezt az elsőre butának látszó ellentmondást oldotta fel Dawn Jackson Blatner dietetikus, aki megtalálta az egyensúlyi pontot a húsevés és a vegetarianizmus között.
Sütőben sült halfasírt párolt zöldségkörettel a SYNLAB Hungary ajánlásával.
Ketogén, flexitariánus, vegán, low carb, időben korlátozott étkezés, időszakos böjtölés, spártai étkezés és még ki tudja mennyi érdekes diétás elgondolással találkozunk idén is?! Nyilván sokakat érdekel az egyes módszerek életképessége, hatékonysága, valamint az egészségre és sportteljesítményre gyakorolt hatása. Ezeknek a kérdéseknek igyekszünk röviden utánajárni.
Nem szégyen, kár tagadni, mi is teszünk fogadalmakat. Majd több időt töltünk a szabadban, majd megtanulunk egy nyelvet, majd vigyázunk a fogainkra, de leginkább lefogyunk. Végre. De most már tényleg! 🙂