
Vannak sportágak, amelyek kisebb veszteséggel élik túl a korlátozásokat és vannak olyanok, amelyek esetében szinte elképzelhetetlen a zavartalan folytatás. Pláne egy olyan egyesületben, ahol nem elsősorban a versenysport van fókuszban, hanem a szabadidősport. Fráter Viktóriával, az OSC ritmikus gimnasztika egyesületi elnökével beszélgettünk.
Ujfaludi Anna pszichológust, a Napos Oldal Terápia Facebook oldal szerkesztőjét kérdeztük abban a témában, hogy a sportoló gyerekeknek, akik nem versenyszerűen, csak hobbi szinten sportolnak, milyen veszteség az, hogy nem tudnak mozogni, mit tud a szülő csinálni, hogy a mozgásigény ki legyen elégítve. Hogy tudja a szülő ezt az elzártságot kompenzálni, a közösségi programok hiánya, a szocializáció megrekedését hogyan lehet
Előző cikkünk folytatásaként tovább taglaljuk, hogy mikre érdemes odafigyelni a koronavírus-fertőzés átvészelése után.
Az elmúlt időszakban egyre többen estek/esnek át koronavírus-fertőzésen. Van, aki tünetmentesen, van, aki enyhe, van aki pedig súlyos tünetekkel vészeli át ezt az időszakot. Fontosnak tartjuk felhívni a szabadidős és profi sportolók figyelmét arra, hogy bármilyen erősségű tüneteket is tapasztaltak a betegség során, a sportba való visszatérés előtt bizonyos dolgokra ügyelniük kell ahhoz, hogy újra problémamentesen sportolhassanak.
Előző cikkünkben már megismerhettétek immunrendszerünk első 5 igazán fontos táplálékát. Lássuk a séf milyen tippeket ad még! Vajon melyik az a 4 fontos elem, amiről eddig még nem beszéltünk?!
Azt mindenki érzi, hogy nem a karácsonyi bejgli, az ünnepi zserbó szeletek, vagy a vég nélkül nyakalt üdítők és likőrök fogják átsegíteni immunrendszerünket az előtte álló hatalmas kihíváson. Létezik bármi, amit egy háziasszony az asztalra tehet azért, hogy a védekező képességünk erősebb legyen? Meg tudjuk vendégelni az immunháborúba induló parányi katonáinkat? Lássuk a séf 9 rövid tippjét az immunrendszer étlapjáról.
A járványhelyzet enyhülésével egyre több lehetőségünk van a zárt térben való sportolásra, már-már megszokott életvitelünk bizonyos mértékű visszaállítására. A fővárosi és vidéki uszodák, strandok is megnyitották vagy hamarosan megnyitják kapuikat a fürdőzők, úszók előtt. Mindezt persze szigorú szabályok betartásával és betartatásával!
A táboroztatás fő kérdése nem csak a szülőket érinti, hanem a táborszervezőket, pedagógusokat egyaránt. Nekik is feladja a leckét a jelenlegi helyzet, hiszen ők sem tudják hogyan is tervezhetnek erre a nyárra.
A koronavírus megjelenése és a jelenleg kialakult helyzet mindenki életét megváltoztatta, ha lehet ilyet mondani hatalmas fordulatot vett a világ vagy mondjuk inkább azt, hogy a „feje tetejére állt”?! Bárhogyan is fogalmazunk, a tényen ez mit sem változtat, miszerint alkalmazkodnunk kell a jelenlegi állapothoz.
Tavaly év végén elhatároztad, hogy megváltoztatod az életed? Megfogadtad, hogy többet mozogsz, hogy egészségesebben élsz? Ha ez nem sikerült, vedd úgy, hogy az élet forgatókönyvírója adott Neked még egy esélyt. A járványügyi veszélyhelyzet miatt megváltozott a világ, otthon kell maradnunk, de a sportról nem kell lemondanunk. Mi formában tartunk az elkövetkezendő négy hétben.