144 éve, ezen a napon – február elsején – született Hajós Alfréd, hazánk első olimpiai bajnoka. Nem csak az első, de hazánk második olimpiai aranyát is ő nyerte Athénban, 1896-ban. Később más területeken is sikereket ért el, nevét az általa tervezett uszoda viseli.
Kapás Boglárka az olimpián negyedik helyen végzett 200 méter pillangón, amit sírva fogadott, a fél ország vigasztalta. Most, az évértékelőjében elárulta Bogi, hogy miért volt számára olyan nehéz 2021, februárban ugyanis meghalt a kishúga. Valószínűleg ez is közrejátszott az olimpiai negyedik hely fogadtatásában.
Pádár Nikolett még csak 15 éves, de már elképesztő eredményeket tudhat magáénak. A Szegedi Úszó Egylet versenyzője az idei junior Európa-bajnokságon öt érmet nyert, köztük két aranyat és a felnőtt rövid pályás Eb-n is szerzett egy ötödik helyezést legjobb számában, 200 gyorson.
Három aranyéremmel és egy világcsúcs-beállítással zárta a rövid pályás úszó Európa-bajnokságot Szabó Szebasztián. A 25 éves úszó Frankfurtban született, Zentán kezdett úszni, hogy aztán magyar állampolgárként teljesedjen ki a karrierje. Na, de hogyan kezdődött a pályafutása?
Pénteken megkezdődött a 2021-es, őszi Nagy Sportágválasztó. Ezen a napok oktatási intézmények diákjai látogatnak ki hozzánk és elmondhatjuk, hogy minden eddiginél nagyobb érdeklődés és lelkesedés kísérte az NSV első napját. Sok olimpikon is velünk tartott, többek között egy szülinapos.
Amikor Milák Kristóf két éve Michael Phelps világrekordját megdöntötte 200 méter pillangón és világbajnoki címet nyert, az amerikaiak huszonháromszoros olimpiai bajnoka azt mondta, számított arra, hogy ez a pillanat is eljön: „Volt egy srác, aki hitt benne, dolgozott érte, és meg is csinálta.” Most, a tokiói olimpiai aranya után megint elismerősen beszélt Milákról Phelps. Na de honnan indult Kristóf?
A napokban megrendezett budapesti úszó Eb egyik hőse egy 15 éves lány volt. A női 4×200 méteres gyorsváltó döntőjében ezüstérmet nyert váltó harmadik tagjaként Veres Laura volt az, aki felhozta a csapatot a második helyre, Kapás Boglárka pedig utolsó úszóként meg is tartotta a helyezést. Ismerjük meg Laurát, akiről még sokat fogunk hallani.
Kropkó Márti 18 éves, van már junior vb-érme és ifi Eb-helyezése is, emellett három nyelven – az anyanyelvén kívül angolul és németül – beszél. Döbbenetes teherbírású sportoló és diák, és ugyan a triatlon a sikereinek terepe, valójában lelkes úszó a mai napig. A legendás magyar Ironman, Kropkó Péter lánya „csak” egy a négy, zseniális Kropkó gyerek közül.
Felnőttként megtanulni úszni nem lehetetlen és ez nem csak egy légből kapott kijelentés. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy gyermekként minden mozgás elsajátítása sokkal könnyebb, de azt gondoljuk, hogy megfelelő segítséggel, korra való tekintet nélkül bárki megtanulhat úszni.
Az öttusa egy olyan összetett versenysport, mely öt darab, külön-külön is komoly értékeket képviselő sportágból áll össze. Gyökerei az ókorig nyúlnak vissza, mai formáját azonban 2009-ben végrehajtott szabálymódosítás után érte el. Ekkor ugyanis a két utolsó versenyszámot összevonták a mai kornak megfelelően a jobb nézhetőség érdekében.