Október világszerte a mellrák elleni küzdelem hónapja, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a rendszeres szűrés, ezáltal a korai felismerés fontosságára, valamint a megelőzésre. Ennek érdekében egy hónapon át a kampány keretében nagyon sok megmozdulást szerveznek, és minden platformon igyekeznek felhívni a jellegzetes rózsaszín színnel a figyelmet a téma fontosságára.
Manapság már gyakorlatilag mindennek van világnapja, így talán az elmúlt időben megkopott azok jelentősége. Pedig vannak köztük olyanok, melyeknek sokkal nagyobb figyelmet kellene kapniuk. Ilyen október 15-e is, a Fehér Bot Nemzetközi Világnapja. A nemzetközi nap célja a közvélemény figyelmének felhívása a vakok és a gyengén látók sajátos helyzetére, keresve gondjaik megoldásának lehetőségeit, a társadalomba való teljesebb értékű beilleszkedésük útját.
A mozgás minden esetben jótékony hatással bír az emberi szervezetre. Legyen az egy kiadósabb séta, vagy kerékpározás a szabadban, nem csak testet, de a lelket is feltölti. Azonban akik rendszeresen sportolnak, hosszú távon érezhetik a sok mozgás előnyét fizikailag és szellemileg egyaránt.
A Ne pánikolj, sportolj c. könyv írója, az ezen a néven futó közösségi oldal tulajdonosa saját történetén keresztül mutatja meg a sport nemcsak testre, de a lélekre és a személyiségre gyakorolt pozitív hatását. Saját tapasztalatát megosztva motiválja és inspirálja azokat, akik változást szeretnének, képesek is hinni benne és keményen dolgozni érte.
Egy jó könyv csodákra képes. Pihentethet, szórakoztathat, kikapcsolhat és taníthat is. Időjárástól, évszaktól, napszaktól, helyszíntől függetlenül bárhol, bármikor kiváló társra lelhetünk egy jó könyvben, ha a fenti tevékenységek bármelyikére vagy éppen egy kis egyedüllétre vágyunk.
A hidratáció fontosságáról nem lehet eleget beszélni, főleg, ha szabadidőnkben rendszeresen sportolunk. Az emberi test 50-60 százaléka víz, így ha nincs meg a megfelelő folyadékmennyiség bevitel, könnyen a kiszáradás jeleit tapasztalhatjuk. Hogy melyek ezek és mire érdemes odafigyelni ahhoz, hogy elkerüljük a dehidratált állapotot, utánajártunk.
A kialakult járványhelyzet és a rendezvények korlátozása miatt bár nem volt lehetősége sem gyermeknek, sem felnőttnek sportágat választania a májusi Nagy Sportágválasztó alkalmával, mi most mégis kínálunk néhány megoldást arra, hogy mit érdemes sportolni a nyáron.
Számtalan módon értesülhettünk már arról – szerencsés esetben tapasztalhattuk is – hogy a sport hogyan változtathatja meg az életünket, hogyan formálhatja személyiségünket, hogyan tüntetheti el határainkat. Ezt ezúttal Tamás Rita története alapján bizonyítjuk be újra.
Az elmúlt hónapok történései mindenki életére komoly hatással voltak és mind a mai napig érezzük ennek utórengéseit. Sok minden átértékelődött bennünk. Rájöttünk mi az, ami fontos számunkra és mi az, ami kevésbé. Bátran merjük állítani, hogy a kialakult helyzet felerősítette bennünk a mozgás, a sport iránti szeretetet. Megéreztük milyen a bezártság, milyen az, amikor nem teljesen mi irányítjuk a saját
A testedzés és a fizikai aktivitás mellett legalább annyira, de talán még fontosabb, hogy fejben, mentálisan egyensúlyba kerüljünk. Elég erősek legyünk szembenézni a kihívásokkal, legyőzni a félelmeinket, kitartani a rosszabb napokon és megtalálni azt a motivációt, amellyel eredményesek lehetünk az élet bármely területén. Az első lépés egyszerűbb, mint hinnéd. Végy a kezedbe egy könyvet és kezdj el olvasni!